Lightchater

Czym jest LightCatcher i jak działa?

LightCatcher jest kompaktowym, inteligentnym świetlikiem dachowym z najlepszą technologią wprowadzania do pomieszczeń światła dziennego: wzmacnia je i rozprzestrzenia w Twoim budynku w najbardziej optymalny sposób, przez cały dzień. Możesz wyłączyć oświetlenie i lampy na nawet do 3.650 godzin rocznie. Dzięki zastosowaniu lustra i systemu naprowadzania opartego na naszej technologii, LightCatcher wnosi więcej światła dziennego do Twoich budynków. To sprawia, że jest on tanią i ekologiczną alternatywą dla świetlików tradycyjnych. LightCatcher generuje zieloną energię i mnóstwo światła a równocześnie kładzie kres wahaniom temperatury dzięki izolacji termicznej.

LightCatcher jest trzy razy bardziej wydajny niż tradycyjne systemy naturalnego doświetlenia

  Więcej informacji:

ZASADA DZIAŁANIA

Podstawowa zasada działania LightCatcher’a jest bardzo prosta. Lustro, wbudowane pod wykonaną z poliwęglanu kopułą świetlika, szuka optymalnego punktu źródła światła. Zazwyczaj jest to słońce, ale, jeśli słońce jest zasłonięte przez chmury lub przeszkodę, LightCatcher znajdzie inne najmocniejsze źródło światła na niebie. Lustro chwyta padające na nie światło dzienne, które jest następnie odbite, przefiltrowane , wzmocnione oraz rozproszone w komorze świetlnej i wprowadzone do pomieszczenia budynku. Oznacza to, że możesz wyłączyć swoje oświetlenie elektryczne [średnio w roku] na dziesięć godzin dziennie, ponieważ teraz masz jasne i przyjemne światło dzienne z LightCatcher’a. Otwór w dachu o powierzchni tylko 1,6 m² zapewnia wystarczającą ilość światła dla powierzchni od 60 do 120 m².

ZALETY – LIGHTCATCHER

1. Optymalne światło dzienne
Przekazuje wszystkie zalety światła dziennego: pełne spektrum kolorów, wysoki komfort światła pobudzający organizm. Jest naukowo udowodnione, że światło dzienne ma korzystny wpływ na zdrowie ludzi w ogóle, a pracowników w szczególności. To zwiększa wydajność w pracy i ma pozytywny wpływ na absencję. W niektórych przypadkach, pełne spektrum kolorów, które światło dzienne zapewnia jest po prostu niezbędne do uzyskania naturalnych barw (na przykład w drukarni lub lakierni).
Światło z LightCatcher’a nie oślepia!
Nawet w najgorętsze letnie dni, światło jest jasne, ale nie oślepiające. Wynika to z zastosowania pryzmatycznych soczewek, które rozkładają pierwotny strumień światła i rozpraszają go na wiele promieni w wielu kierunkach. Między innymi ma to kluczowe znaczenie dla biur i ośrodków sportowych.  LightCatcher, w przeciwieństwie do tradycyjnych systemów światła dziennego, rozprasza światło. Rozproszony charakter światła LightCatcher’a został stworzony dzięki systemowi soczewek, który został opracowany przy użyciu niezależnych badań. Rozkład światła po podłodze w pomieszczeniu jest optymalny: nie zmienia się on, gdy słońce zmienia pozycję. Centralny punkt światła jest zawsze bezpośrednio pod LightCatcher’em. To zapewnia, że światło jest tam, gdzie chcesz: bezpośrednio na stanowisku roboczym lub na przejściu między wysokimi regałami, przez cały dzień. W tradycyjnych systemach oświetlenia światłem dziennym, spotykamy niedogodność, w której w zależności od położenia słońca mamy tańczące plamy i cienie, w trakcie jego ruchu wokół budynku. Pasmo UV światła dziennego jest filtrowane. W sumie LightCatcher posiada cztery filtry UV: dwa na kopule i jeden na każdym poziomie komory.
2. Znaczne oszczędności energii
Twoje rachunki za prąd są niższe: LightCatcher zapewnia światło na dłużej. Zintegrowane lustro dobija nawet nisko położone słońce. W ten sposób sztuczne oświetlenie może pozostać wyłączone podczas dnia przez więcej godzin. Średnio przez dziesięć godzin dziennie. W ten sposób można zaoszczędzić nawet do 3650 godzin światła w ciągu roku. LightCatcher także daje więcej światła: 100% Twojego pomieszczenia może być oświetlone przy wykorzystaniu tylko 1 do 3% powierzchni dachu. Światło jest rozproszone i rozprzestrzeniane w pomieszczeniu równomiernie je naświetla minimalizując powierzchnie zacienione. W ten sposób można uzyskać maksymalną ilość darmowego światła o wysokim natężeniu: 200 lux dla magazynu, 400 lux dla powierzchni biurowych.
LightCatcher blokuje wahania temperatury, tak więc nie przyczynia się do spadku temperatury zimą, a także nie nagrzewa pomieszczeń latem. Nie tylko dzięki niewielkim otworom w dachu (średnio 1,69m², mniejszy otwór, więcej światła), ale również statyczne warstwy powietrza zapewniają doskonałą izolację. Oznacza to również oszczędności na kosztach ogrzewania lub klimatyzacji. Średnio zwrot kosztów inwestycji LightCatcher’a wynosi od 2 – 4 lat. Skontaktuj się z nami a chętnie pomożemy Ci obliczyć zapotrzebowanie oraz koszt i okres zwrotu inwestycji.
3. Przyjazne dla środowiska!
LightCatcher jest w 100% ekologiczny i przyjazny dla środowiska na wszystkich etapach jego użytkowania. LightCatcher jest to kompaktowe rozwiązanie, które zapewnia więcej światła wykorzystując mniejsze otwory, a zatem do jego produkcji używa się mniej surowców. W całym jego cyklu życia LightCatcher nie zużywa ani jednego kWh nie emitując przy tym ani grama CO₂. LightCatcher działa samodzielnie i nie wymaga podłączenia do sieci elektrycznej. Na każde 1000m² powierzchni, LightCatcher może zmniejszyć emisję CO₂ nawet do 45 ton. Jest to
porównywalne do wykluczenia 15 standardowych samochodów z obiegu na rok! Więc LightCatcher jest nie tylko lżejszy w portfelu, ale również przyjazny otoczeniu.
4. Wysoka jakość i utrzymanie!
Kopuła zewnętrzna wykonana jest z wysokiej jakości poliwęglanu, zabezpieczonym przed żółknięciem i brudem. Ze względu na jego gładką powierzchnię nie powoduje przylegania brudu. Jego konstrukcja zapewnia również, że LightCatcher zapewnia izolację akustyczną. Wygłusza denerwujące odgłosy kropel deszczu. LightCatcher posiada wszystkie certyfikaty odpowiadające „Best Available Technology”. Gwarantuje to najbardziej wydajny system doświetlenia dziennego dostępny na rynku europejskim. LightCatcher jest urządzeniem samo-uczącym I samoregulującym. Po zainstalowaniu, nie wymaga ponownego otwierania. Konserwacja ogranicza się do rocznej inspekcji dachu (porost mchu). Istnieje również opcja bezprzewodowego monitoringu, który śledzi w czasie rzeczywistym wydajności technologii. LightCatcher ma dziesięć lat gwarancji ograniczonej produktu (dziesięć lat na kopułę, trzy lata na system operacyjny).
LIGHTCATCHER – INTELIGENTY SYSTEM
1.Inteligentnie pozycjonowanie lustro
Mierzymy optymalny punkt źródła światła na dachu, oddzielnie dla każdego LightCatcher’a za pomocą zintegrowanych czujników. Każdy z nich ma wbudowany swój system operacyjny, czyli jego własne serce. Jeśli słońce jest widoczne, lustro LightCatcher’a kieruje się na słońce. Jeśli słońce jest za chmurami lub za przeszkodami lokalnych (np. za drzewami, antenami , kominami bądź wysokimi budynkami w pobliżu), lustro znajdzie najjaśniejszy punkt pomimo chmur i przeszkód.
2.Inteligentne wprowadzanie światła dziennego do budynku
Światło UV przechodzi przez dwuwarstwową komorę świetlną aby pozbyć się ciepła. Następnie szeroko rozpraszane, dzięki dużej powierzchni płyt z pryzmatycznymi soczewkami.
3.Inteligentna kontrola sztucznego oświetlenia
Opcjonalnie, na podstawie pomiaru światła z naszych czujników i ich interpretacji czyli porównaniu pomiarom natężenia źródła światła do natężenia światła wewnątrz pomieszczenia, możemy zapewnić bezprzewodowe sterowanie istniejącymi lampami przez sam LightCatcher. Oznacza to, że LightCatcher może generować realne oszczędności: wyłączać sztuczne oświetlenie przez sygnał wysyłany z naszego świetlika.
4.Inteligentny monitoring oszczędności energii
Możemy bezpośrednio obliczyć oszczędności energii elektrycznej , za pomocą naszej technologii monitorowania, w oparciu o natężenie światła mierzonego przez czujniki. To sprawia, że nasze świetliki tworzą inteligentny system oświetlenia, który nie tylko współpracuje ze sztucznym oświetleniem, ale również monitoruje oszczędności zużycia energii w czasie rzeczywistym.
5.Inteligentne aktualizacje i konserwacja dzięki WiFi
Nasza technologia umożliwia również stworzenie sieci komunikacji bezprzewodowej, która sprzęga wszystkie ruchy luster z serwerem. W ten sposób system może pracować samodzielnie, wprowadzać korekty, resetować lub aktualizować oprogramowanie samoczynnie. To sprawia, że taki system świetlików jest systemem samo-uczącym i samo-konserwującym.

 

DOTACJE
W rezultacie, LightCatcher jest w tej chwili jedynym świetlikiem, który kwalifikuje się do dopłat. Różnią się one od kraju i regionu. W niektórych krajach, dotacje mogą pokryć 18 do 50% kosztów. Ale nasza technologia jest rewelacyjnie wydajna nawet bez dotacji. Przy średniej zwrotu kosztów okres dwóch do czterech lat – a czasem nawet mniej – rentowność naszego LightCatcher’a jest szczególnie wysoka.